هفت استفاده جالب از سرکه

1- تمیز کردن شیشه ها
به جای اینکه هر ماه پول بابت شیشه شورهای شیمیایی بپردازید می‌توانید خیلی راحت از ترکیب دو قاشق غذاخوری سرکه سفید در حدود سه لیتر آب استفاده کنید. حال این شیشه شور طبیعی را داخل شیشه خالی شیشه شور بریزید و روی شیشه ها اسپری کنید و با روزنامه شیشه ها را تمیز کنید.

 


2- شست و شوی لباس ها
در بعضی از موارد می‌توان از سرکه در شست وشوی لباس ها و لکه بری استفاده کرد. مثلا اگر شلوار جین شما رنگ چمن و سبزه به خود گرفته می‌توانید از ترکیب یک سوم لیوان سرکه سفید با دو سوم لیوان آب برای از بین بردن این لکه استفاده کنید. استفاده از سرکه در شستشوی لباس‌ها، اصولا لباس‌ها را تمیزتر و درخشان‌تر می‌کند. اگر می خواهید شلوارها پس از شستشو بهتر اتو شوند، آنها را پس از شستشو چند دقیقه در مخلوط سرکه و آب با نسبت مساوی قرار دهید و پس از آب کشی در حالت نمدار به راحتی اتو کنید.

 


3- تمیز کرن فرش
بعضی از لکه های روی فرش را می‌توان با ترکیب آب و سرکه محو نمود.

 


4- شستشوی میوه
سرکه را می‌توان برای بهتر تمیز کردن میوه و سبزی ها هم استفاده کرد. آب و سرکه را به نسبت 3 به یک مخلوط کنید داخل یک اسپری بریزید روی میوه ها اسپری کنید.

 

 

 


5- حل کردن چسب
بعضی وقتها برچسب‌های روی محصولات مختلف پس از کنده شدن به راحتی جدا نمی شوند و سرکه اکثر چسب های شیمیایی را در خود حل می‌کند

 


6- بند آوردن سکسکه
البته این کار لزوما در مورد همه افراد جواب نمی‌دهد ولی خیلی از افراد گفته‌اند که خوردن یک قاشق مربا خوری سرکه به بند آوردن سکسکه آنها کمک کرده است.

 


7- فراری دادن گربه ها
ممکن است شما به گربه ها علاقه‌مند باشید و حتی از آنها در منزل نگه داری کنید. ولی بسیاری از مردم نمی‌خواهند گربه را در منزل خود ببینند. یک راه فراری دادن گربه ها ریختن مقدار کمی سرکه در لبه ورودی پنجره هایی است که احتمال می دهید ممکن است گربه وارد شود.

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما