راز های دکوراسیون از زبان برترین طراحان دکوراسیون جهان – بخش اول

1) برای خرید مبلمان اثاثیه نشیمن ، اول محلی که قرار است مبلمان را بچینید، مشخص کنید و بعدا بر اساس فضایتان، خرید مبلمان را انجام دهید.
2) اگر می خواهید دیوار های خانه تان را به رنگ سفید رنگ آمیزی کنید، به یاد داشته باشید که حتما به تعداد زیادی قاب عکس و آثار هنری نیاز دارید.

 


3) اگر بالالی مبلمان خانه تان قابیآویزان کرده اید که به نسبت کوچک به نظر می رسد ، آن را در وسط قرار ندهید آن را چند سانتی متر به سمت چپ ببرید و خواهید دید که این فضا به طور ناخود آگاه تبدیل به فضای قاب عکس خواهد شد.
4) تنها زمانی که از پرده های سفید استفاده می کنید، از زیر پرده سفید هم استفاده کنید.
5)به فعالیت های روزانه خود در چیدمان و دکوراسیون منزلتان دقت کنید، شاید تعدادی از وسایل دم دستی که دیگر آنها را استفاده نمی کنید بتوانند به وسایل تزیینی در منزلتان تبدیل شوند. مثلا یک گلدان قدیمی به جای نگهداری خودکار و یا یک کاسه شیشه ای به وسیله ای برای نگهداری لوازم آرایش تبدیل شود.
6) از کاغذ دیواری در جاهایی که کسی انتظار آن را ندارد استفاده کنید. روی سقف در یک اتاق کوچک، داخل کمد، راهرو ها و جاهایی از این قبیل استفاده از یک طرح خاص و یا جنس متفاوت در فضاهای کوچک می توانند به نقطه قوت آن فضا تبدیل شود.

 


7) هیچ گاه مبلمان منزلتان را به دیوار نچسبانید، اگر مبلمان را تنها چند سانتی متر دور تر از دیوار قرار دهید به راحتی خواهید توانست در فضایتان گردش هوا ایجاد کنید و فضا را گرمتر نمایید.
8) از لامپ های سقفی غیر متحرک بسیار صرفه جویانه و کم استفاده کنید. تعداد زیاد لامپ روی سقف باعث روشنایی بیش از حد سقف شما شده و نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت.
9)در راهروها و یا راه پله های کوچک و باریک از موکت و یا فرش سر تا سری استفاده نکنید، بلکه از موکت یا فرشی استفاده کنید که حداقل 30 سانتی متر از طرفین فاصله داشته و فضایتان را بزرگتر جلوه دهد.

 


10) اگر از حیوان خانگی نگهداری می کنید، برای راحتی خودتان، پارچه از جنس و طرح رومبلی هایتان انتخاب کنید و روی مبلمان اتاق نشیمنتان را با آن بپوشانید به این نحو هم حیوان شما خواهد توانست به راحتی روی مبل ها بنشیند و هم در زمانی که مهمان دارید می توانید به سرعت این محافظ های مبلمان را جمع آوری کنید.
11) اگر از وسایل نوری استفاده می کنید که جای قرار دادن 2 لامپ در آنها وجود دارد یکی از لامپ ها را صورتی و دیگری را سفید قرار دهید.
12) اگر می خواهید در آشپزخانه تان از جزیره استفاده کنید ، اندازه هایی انتخاب کنید که هم جزیره ای بسیار بزرگ نداشته باشید ( به دلیل اینکه فضای آشپزخانه تان کوچک به نظر خواهد رسید) و هم در زمانی که می خواهید آن را نظافت کنید به راحتی دستتان به آن سوی جزیره برسد.

 


13) در تمام فضای خانه به تعداد زیاد از میخک صدپر استفاده کنید. هم طول عمر بسیار زیادی دارند، هم به راحتی در دسترس خواهند بود و هم ارزان قیمت هستند. نکته مهم اینکه رنگ های متعدد این گل را بکار نگیرید و از سرخس هایی که همیشه همراه اینگل فروخته می شوند به هیچ وجه استفاده نکنید.

 


14) شیرآلات و اتصالات سرویس بهداشتی منزلتان را به رنگ طلایی انتخاب کنید. امروزه این وسایل به تعداد زیاد توسط شرکت ها و کارخانه جات در حال تولید هستند. این رنگ به منزل شما گرمای خاصی خواهد بخشید و حتی اگر هیچ وقت آنها را تمیز نکنید ، همیشه ظاهر خوب خود را حفظ خواهند کرد.

 


15) وقتی که می خواهید پارچه ای سفارش دهید حتما 2 متر به سفارش اصلی خودتان اضافه کنید. مطمئنا شما دوست نخواهید داشت که پارچه های روی کوسن هایتان خراب شوند و شما دیگر نتوانید آن پارچه را پیدا کنید. اسمش را بگذارید بیمه نوشیدنی های رنگی!

 


16) اگر از پارچه ای خیلی خوشتان می آید ولی آن پارچه به نظرتان زیادی سفت و خشن است ، پشت پارچه را امتحان کنید. شاید نتیجه دلخواهتان را بگیرید.
17) دستگیره درب منزلتان را از حالت معمول و نرمال آن چند سانتی متری پایین تر نصب کنید. همین کار ساده باعث خواهد شد تا درب شما زیباتر و خاص تر به نظر برسد.
18) حتما همه وسایل کلکسیونتان را جایی قرار دهید که در کنار هم به چشم بیایند و زیبایی بیشتری داشته باشند.
19) هر موقع می خواهید به اشیاء جلوی چشم و کلکسیون وسایلی که جمع آوری کرده اید نظم بدهید اول از خود بپرسید که آیا این کلکسیون یا این وسیله ارزشی در زندگی من خواهد داشت ؟ آیا بدون داشتن این وسیله می توانم زندگی کنم؟ آرامش موجود در نگاه شما به راحتی می تواند به وسایل و کلکسیون های شخصی شمات هدف ببخشد.
20) هر اتاقی به یک وسیله مشکی یا رگه هایی از رنگ مشکی احتیاج دارد همانطور که هر خانه ای به یک وسیله آنتیک و گران قیمت نیاز دارد.
21) زیباترین رنگی که می توانید برای اتاقتان انتخاب کنید به هیچ وجه آن زیبایی را روی دریچه کولر نخواهد داشت. برای رنگ کردن دریچه کولر ، رنگی چند درجه روشن تر و یا تیره تر انتخاب کنید. خواهید دید که این تفاوت رنگ چقدر فضای شما را خاص و زیبا خواهد نمود.
22) هیچ گاه رنگ دیوارتان را با رنگ پارچه رو مبلی تان ست نکنید. این انتخاب به شدت به چشم خواهد آمد. اگر خیلی به آن رنگ علاقه دارید، نسخه متفاوت و خنثی تری از آن را انتخاب نمایید.
23) اتاق بدون رنگ پس از مدتی خسته کننده خواهد شد. اتاق هایی که رگه هایی از رنگ در آنها وجود دارد در دراز مدت مناسب تر هستند. اما افراد همیشه فکر می کنند که این موضوع بر عکس است اما واقعیت این است که رنگ های نرم خیلی زود، خسته کننده خواهند شد.
24) بهترین رنگ برای رنگ آمیزی سقف عبارت است از یک رنگ تر و تمیز همانند دیوارها بعلاوه 50% سفید که به آن اضافه می شود.
25) به جای اینکه از یک میله برای نگهداری و خشک کردن حوله ها استفاده کنید از 5 قطعه طناب که به طرز زیبایی به هم وصل شده اند و حدود 170 سانتی متر از سطح زمین فاصله دارند استفاده کنید.
26) برای کمد زیر روشویی در حمام ارتفاع 90 سانتی متر را به جای ارتفاع استاندارد 76 سانتی متر انتخاب کنید. از لحاظ ارگونومیکی این ارتفاع بسیار مناسب است و راحت تر می توان از آن استفاده نمود.

 


27) هیچ وقت از یک دیوار کوب بالای آیینه در حمام استفاده نکنید. این کار باعث ایجاد سایه های نا خوشایندی خواهد شد که همه آنها روی صورت خواهند افتاد. دیوار کوب هایی که در کنار یا پهلوی آیینه نصب می شوند دید واقعی تر و نور بهتری به شما خواهند داد.
28) همیشه از پارچه های کتان و حوله های سفید استفاده کنید ، هیچ وقت از این قانون تخطی نکنید. حوله های سفید قابل تمیز کردن هستند و به مهمانتان حس و پیغام تمیزی را انتقال می دهند.

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما