۷ اشتباه فاحش که در هنگام جارو کشیدن خانه تان انجام می دهید

1. شما در هر 2 جهت جارو نمی کشید.
اگر در هنگام جارو کشیدن تنها در یک جهت جارو می کشید، متاسفانه قادر نخواهید بود تمام گرد و خاک و غبار ذخیره شده لابه لای تار و پود قالی یا موکت را جمع کنید. اما اگر در 2 جهت شمالی و جنوبی یا هم شرقی و هم غربی جارو کنید تا ذرات آخر گرد و غبار را جذب می کنید.

2. شما تا پر شدن کامل کیسه جارو برقی صبر می کنید.
جارو برقی هایی که کیسه جمع آوری گرد و خاک دارند در بهترین حالت کارکردشان باید کیسه ای تا نیمه پر داشته باشند. خدمات دهندگان پس از فروش جاروبرقی ها همیشه توصیه می کنند که کیسه جارو برقی تان را هنگامی که تا نیمه پر است، خالی کنید. اگر این کار را نکنید آنگاه قدرت مکش جارو تا 50% کاهش خواهد یافت.

3. سرعت جاروبرقی کشیدن شما بالاست.
در هنگام جاروکشیدن باید صبر داشته باشید و با حوصله جارو بکشبد به وسیله برقی تان اجازه دهید تا جایی که میتواند خاک و کثیفی را به داخل خود بکشد و فرش و موکت شما بسیار بسیار تمیز تر شود.

4. شما از ابزارهای تمیز کردن درزها و در فواصل زمانی کم استفاده نمی‌کنید.
حداقل 2بار در ماه از ابزارهای تمیز کردن درزهای جاروبرقی تان برای تمیز کردن گوشه ها استفاده کنید حتی اگر گوشه های شما پر از وسایل سخت و یا سطح شما سطحی چوبی است. اگر اینکار را به صورت منظم انجام دهید در هنگام خانه تکانی سالانه با کوهی از گرد و غبار مواجه نمی‌شوید که تمیز کردنشان برایتان بسیار دشوار باشد.

5. ارتفاع برس جاروبرقی را تنظیم نمی‌کنید.
حتما هنگامی که می‌خواهید دو فضای متفاوت مثل موکت یا فرش و کف زمین از جنس سنگ یا چوب را تمیز کنید ارتفاع برس جاروبرقی تان را تغییر دهید بعضی از جاروها این کار را به صورت خودکار انجام می‌دهند ولی اگر جاروی شما این قابلیت را ندارند حتما خودتان این کار را به صورت دستی انجام دهید. این کار تفاوت فاحشی در تمیزی سطوح مختلف خواهد داشت.

6. شما صبر میکنید تا گردو غبار را روی سطوح و یا فرش منزلتان ببینید.
این کار را به هیچ وجه انجام ندهید کثیفی و گرد و غبار در لایه های زیرین سطح شما جمع شده و زما نی که برای شما قابل دیدن است به این معنی است که کار از کار گذشته و کثیفی بیش از حد مجاز آن است. همیشه فرش و موکت خود را قبل از اینکه کثیفی را ببینید جارو کنید زیرا گرد و غبار موجود در فرش و موکت باعث بروز آلرژی و آبریزش بینی می‌شود برای خودتان برنامه جارو کردن منظم بگذاریدو براساس آن برنامه خانه خود را از گرد و غبار عاری کنید.

7. قبل از اینکه جارو کنید گرد گیری نمی‌کنید.
نکته ای خیلی شگفت انگیز و سورپرایز کننده ای نیست. مقدار زیادی گرد و خاک در هنگام تر و تمیز کردن و گردگیری منزل از دستمال گرد گیری جداشده در خانه و کف زمین پخش می‌شوند اگر بعد از جارو کردن کار گرد گیری را انجام دهید موکت و فرش شما بالافاصله گرد و خاکی می‌شوند و تمام زحمات قبلی شما را از بین خواهند برد.

 

مطالب مرتبط

نظر شما