۶ وسیله ای که اشتباه تمیزشان می کنید .

متود ها و روش هایی که سال های سال است مورد استفاده قرار می دهید به آن اندازه که فکر می کنید کاربردی نیستند. شما می توانید با استفاده از این نکات، روش های تمیز کردن خود را بروز رسانی کنید .
1. پنجره ها:
هیچ گاه پنجره هایتان را در یک روز آفتابی تمیز نکنید .چون پنجره ها به سرعت خشک می شوند و رد و لک روی پنجره باقی خواهد ماند .در یک روز ابری، ابتدا با دستمال کشیدن پنجره ها و قاب و شیشه شروع کنید یا اینکه با جارو برقی گرد و خاک و کثیفی موجود روی پنجره را بگیرید تا هنگامی که پنجره را تمیز می کنید،گِل روی پنجره ایجاد نشود. بعضی از افراد توصیه می‌کنند که برای تمیز کردن پنجره ها از روزنامه استفاده کنید. اما تحقیقات جدید به شدت این متود قدیمی را نهی کرده و بیان می‌کنند که این روش می‌تواند بیشتر پنجره ها را آلوده نماید. برای تمیز کردن پنجره ها از پارچه های میکرو فیبردار استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بدست آورید.

 


2-ظروف، لیوان ها و سایر لوازم منزل :
سعی کنید به این موضوع که همه ی ظرف و ظروفتان را در ماشین ظرف شویی برای شستشو قرار دهید، خیلی عادت نکنید. وسایلی که روی هم چیده می‌شوند به طور یکسان توسط ماشین ظرف شویی شسته نمی شوند. شما می توانید قاشق ها را درهر 2 جهت در ماشین ظرف شویی قرار دهید اما حتما چنگال ها را رو به بالا قرار دهید تا بهتر تمیز شوند. نکته دیگر اینکه ظرف های استیل و ظرف های نقره را با هم در ماشین قرار ندهید. زیرا ظرف های نقره در صورت برخورد و یا کشیده شدن به ظرف های استیل خَش برداشته و خراب می شوند. هیچ وقت ظرف ها را به صورت فشرده و روی هم قرار ندهید بخاطر اینکه اسپری آب نمی‌تواند همه جای ظرف ها را تمیز کند. اگر ظرف های خیلی خیلی کثیف دارید آنها را در طبقه ی پایینی ماشین ظرف شور و رو به مرکز قرار دهید و پودر ماشین ظرف شویی و یا قرص ظرف شویی را حتما در مخزن خاص خودش قرار دهید.
3.پرده حمام :
اصلا نیازی نیست که پرده حمامتان را وقتی که کثیف شده است، دور بیاندازید. شما می توانید به راحتی آن را در لباسشوئی انداخته و با آب گرم و چرخش ملایم و همراه چند حوله بشویید. به یاد داشته باشید که حتما باید از میزان مناسب پودر شستشو استفاده کنید و پودر شستشوی شما حاوی آنزیم های قارچ کش نیز باشد. پرده ی حمام را آویزان کنید تا خشک شود یا اینکه برای 1تا دو دقیقه آن را در خشک کن ماشین لباسشویی قرار دهید تا پروسه خشک کردن را سریع تر انجام دهد.
4-لکه ی روی لوازم منزل یا موکت:
قطعا شما فکر می کنید که صحیح ترین کار اسپری کردن مستقیم ماده ی پاک کننده روی لکه است. اما این کار می تواند باعث نمناکی بیش از حد موکت یا پارچه شده و نتوانید آن را به راحتی آب کشی و سپس خشک کرد و موجب از بین رفتن تار و پود موکت یا فرش منزل شوید. به جای اینکار ماده ی شوینده را روی یک دستمال اسپری کنید. سپس ان را روی بخشی که لکه دارد بکشید و این کار را تا جایی ادامه دهید که لکه کاملا از بین برود سپس با یک پارچه ی تمیز خیس شده روی همان قسمت بکشید تا کف موجود در آن پاک شود و لکه از بین برود.
5.لباس ها:
اشتباه رایجی که همه انجام می دهند این است که از پودر شستشو یا مایع نرم کننده به میزان زیاد در ماشین لباسشویی استفاده می‌کنند. مقدار بیش از حد شوینده ها به تمیزی بیشتر لباس کمک نخواهد کرد همچنین باعث آسیب به پوست شما نیز خواهد شد . همیشه اندازه مایع شستشویتان را با دقت اندازه بگیرید و به توصیه های نوشته شده حتما دقت کنید. معمولا برای شستشوی روزانه شما مقدار متعادل رو به بالا لباس در ماشین قرار می دهید. اگر حجم لباس های شما در ماشین لباسشویی خیلی زیادتر از حد نرمال شد آنگاه اندکی بیشتر از ماده ی شوینده استفاده کنید.
6.وسایل الکترونیکی:
موبایل، تبلت و وسایل الکترونیکی که در دست شما قرار می گیرند خیلی احتمال دارد که کثیف و یا چسبناک شوند ولی اینکه آنها را با اسپری تمیز کننده، اسپری کنید اصلا ایده‌ي خوبی نیست . بهتر است از یک پارچه ی ماکروفیبر دار استفاده کنید و آن را روی بدنه و صفحه نمایشگر بکشید تا تمیز شود.


 

مطالب مرتبط

نظر شما